Informacje

Patronat KIDP nad konkursem dla Studentów

Data publikacji: 2024-03-26

Zarząd DO KIDP zdecydował także o objęciu patronatem konkursu koła naukowego Prawa Finansowego „FISCUS, współorganizowanego z kołem Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs odbędzie się w drugiej połowie kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie Wrocławskim i będzie polegać na przeprowadzeniu serii trzech, posiadających odmienne stany faktyczne symulacji rozpraw przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach podatkowych. Studenci, pracując w drużynach trzyosobowych będą reprezentować w postępowaniach stronę lub organ podatkowy. Naczelny Sąd Administracyjny będzie natomiast składał się z wybranych członków koła naukowego Postępowania Administracyjnego. Za ocenę argumentacji stron postępowania oraz wyłonienie zwycięzców konkursu odpowiedzialna będzie pięcioosobowa komisja złożona z autorytetów w przedmiotowych zagadnieniach, w następującym składzie: prof. dr hab. Paweł Borszowski, dr hab. Krzysztof Sobieralski prof. UWr, dr hab. Katarzyna Kopyściańska prof. UWr, dr hab. Marek Kopyściański, dr Piotr Janiak. 
W marcu 2024 przeprowadzone zostaną w formie stacjonarnej eliminacje polegające na opracowaniu kazusu w formie pisemnej, które wyłonią maksymalnie osiemnastu studentów zakwalifikowanych do właściwej części konkursu.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.